osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe – autologiczny eliksir młodości

Osocze bogatopłytkowe- PRP (Plateled Rich Plasma) to czynnik wpływający na rewitalizację i regenerację komórek skóry, dzięki autologicznym płytkom krwi. Ich stężenie w krwi jest dużo niższe niż w PRP, dlatego też jest to tak wartościowy materiał do zabiegów medycyny estetycznej. W związku z tym, że osocze bogatopłytkowe pozyskuje się z krwi osoby poddającej się zabiegowi, jest ono preparatem w 100% biokompatybilnym i nie wywołuje reakcji alergicznych. W terapii osoczem bogatopłytkowym wykorzystuje się czynniki wzrostu uwalniane z trombocytów wpływające bezpośrednio na procesy regeneracyjne skóry, stymulację komórek do ich naprawy i odbudowy. Dochodzi do pobudzania fibroblastów w celu tworzenia nowego kolagenu oraz aktywowane zostają komórki macierzyste.

 

Płytki krwi pełnią kilka zasadniczych funkcji, m.in. odpowiadają za homeostazę, uwalniają substancje stymulujące naprawę tkanek, przyśpieszają angiogenezę, czyli proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, a także modyfikują procesy zapalne. Zawierają ponad 60 różnych substancji, biorących udział w procesach naprawczych tkanek.

 

Wskazania

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego działają redukująco na zmarszczki, poprawiają jędrność skóry i poziom jej nawilżenia. Skutecznie wyrównują koloryt skóry i sprawiają, że wygląda ona zdrowo. Sprawdzą się przy problemach z wypadaniem włosów, stymulują ich wzrost i poprawiają ogólną kondycję ich struktury. Osocze bogatopłytkowe ma również swoje zastosowanie przy defektach w postaci rozstępów. Zabieg ten bardzo dobrze uzupełnia się m.in. z trychologią czy karboksyterapią.

 

Zabieg osocza bogatopłytkowego wykonuje się technikami mezoterapii igłowej, czyli płytkie wkłucia w odstępach co 0,2-2 cm, w zależności od techniki, w znieczuleniu miejscowym. Klient po zabiegu nie zostaje wyłączony z życia. Skóra wygląda jak po typowej mezoterapii, a więc może pojawić się zaczerwienienie, rumień lub obrzęk związany z licznymi iniekcjami. Z racji podawania autologicznego materiału, znikome jest ryzyko niepożądanej reakcji organizmu. Efekty możliwe są do zaobserwowania po około 2-3 tygodniach od zabiegu. Poprawa jakości skóry jest wyraźnie zauważalna i warto pamiętać o wykonywaniu serii 3-4 zabiegów co 3 tygodnie dla wzmocnienia i przedłużenia efektów.

 

Przy zabiegach z osoczem bogatopłytkowym bardzo istotny jest wywiad z klientem w kierunku chorób krwi, które są bezwzględnym przeciwwskazaniem do ich wykonywania, a także m.in.  choroby nowotworowe, autoimmunologiczne, stosowanie preparatów zmniejszających krzepliwość krwi, ciąża, karmienie piersią czy stany zapalne i miejscowe choroby skóry.

 

Osocze bagatopłytkowe jest szeroko stosowane w chirurgii twarzowo-szczękowej, ortopedii, a także w medycynie sportowej, ze względu na swoje wyjątkowe właściwości regeneracyjne i naprawcze.