plexr-powieki

Plexr – alternatywa dla skalpela w walce m.in. z opadającymi powiekami.

Jak to działa?

Specjalistyczne urządzenie wytwarza mikro wiązkę plazmy dzięki jonizacji gazów zawartych w powietrzu. Plazma powstaje między głowicą a skórą dzięki łukowi , który w kontrolowany sposób zdolny jest do sublimacji naskórka i obkurczania się w miejscu jego działania. W efekcie uzyskujemy uniesienie powiek i redukcję nieestetycznego nadmiaru skóry.

Bezpieczeństwo
Plexr to urządzenie medyczne klasy IIb (CE 0051), które nie powoduje przepływu prądu przez ciało osoby poddawanej zabiegowi oraz zabiegowca. To obecnie jedyny tego typu sprzęt generujący mikro wiązki plazmy na rynku, a pojawił się po 6 latach specjalistycznych badań włoskich lekarzy z Uniwersytetu Medycznego w Rzymie.

Bardzo często obserwujemy brak efektywności podejmowanych działań w przypadku górnych powiek. Skóra w tym obszarze jest wiotka, sucha, powoduje efekt ‘zmęczonego oka’ co sprawia, że czujemy się bezsilni w walce z tym defektem estetycznym. Wydaje się, że klasyczna kosmetologia to trochę za mało, ale z drugiej strony ingerencja skalpela to z kolei zbyt dużo. Rozwiązaniem tego problemu jest właśni Plexr – zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który przynosi spektakularne efekty, przy ograniczonej do minimum ingerencji w skórę.

Zabieg
Procedura opiera się o wykonywanie niewielkich punktów na powierzchni skóry poprzez plazmę wytwarzaną przez urządzenie Plexr. Odstęp od każdego punktu to około 0,5mm, z zachowaniem plastyczności ruchu powieki , aż do zakończenia zabiegu. Każdy punkt doprowadza do sublimacji powierzchownych korneocytów bez naruszania warstwy podstawnej skóry właściwej, bez krwawienia oraz uszkodzenia i nekrozy otaczających tkanek.

Proces gojenia
– po zabiegu na skórze widoczne są niewielkie punkciki (strupki), które utrzymują się 5-7 dni
– można je zakryć podkładem do makijażu (są wtedy niewidoczne)
– 2 i 3 dnia może wystąpić niewielki obrzęk okolicy poddanej zabiegowi
– po odpadnięciu niewielkich strupków skóra może być lekko zaczerwieniona przez 1-2 tygodnie
– w tym okresie stosuj kremy przyspieszające regenerację skóry i redukujące rumień